قالب وردپرس درنا توس
Home / Yeni Teknoloji / WhatsApp, Hindistan'daki ödeme verilerini RBI standartlarına göre depolamak için bir sistem yaratıyor – Teknoloji Haberleri, Firstpost

WhatsApp, Hindistan'daki ödeme verilerini RBI standartlarına göre depolamak için bir sistem yaratıyor – Teknoloji Haberleri, FirstpostWhatsApp, Facebook'un kendi mesajcısı en büyük pazar kullanıcısındaki teklifini derinleştirmeye çalıştığı için, bu verilerin yalnızca yerel olarak depolanabileceği merkezi bir banka direktifine uygun olarak, Hindistan'da ödeme ile ilgili verilerin depolanması için bir sistem kurdu

Hindistan’da 200 milyondan fazla kullanıcısı olan Facebook’un mesajlaşma şirketi, ülkenin ödeme odasına girmeye çalışıyor. Depolama standartlarına geçmek, SoftBank ve Alibaba destekli Paytm gibi köklü oyuncuları potansiyel olarak tehlikeye sokabilir.

  WhatsApp'da yaklaşık bir milyon kişi Hindistan'daki UPI tabanlı ödeme sistemini test ediyor. Image: Reuters

WhatsApp'da yaklaşık bir milyon kişi Hindistan'daki UPI tabanlı ödeme sistemini test ediyor. Image: Reuters

Yurtdışı ödeme şirketleri nisan ayında Hindistan Rezerv Bankası (RBI) tek sayfalık bir politika ile tüm ödeme verilerinin yalnızca ülkede altı ay içinde "tam düzenleyici erişim" için saklanması gerektiğini belirten bir sürpriz yaptı.

"Hindistan'ın ödeme verileri bültenine cevaben, Hindistan'da yerel olarak ödeme ile ilgili verileri depolayan bir sistem geliştirdik.", WhatsApp e-postalanan bir mesajda şunları söyledi:

Şirket, Menlo Park, California'da [19659002] Yerel basında çıkan haberlere göre,

Yerel veri depolama standartlarında netlik olmamasının da, WhatsApp'ın bankalararası para transfer hizmetinin resmi olarak başlatıldığını belirtti. tereddüt etti.

Veri saklama uyumluluğu, diğer birçok küresel ödeme sağlayıcısının 15 Ekim'de veri yerelleştirme son tarihine kadar uzantıları aradığı bir zamanda ortaya çıkıyor

. Bazıları, Hindistan'daki bir kopyanın yurtdışında veri depolamasına izin verecek bir veri yansıtma çağrısı yapıyor Bu daha kolay olurdu Reuters . Bir kaynak, Mastercard, Visa, PayPal, Google, Amazon ve Facebook'un geçtiğimiz hafta, Hindistan Maliye Bakanı Arun Jaitley ile ödemeler verilerinin yerel olarak depolanması için son tarih uzatmalarına ulaştığını söyledi.

Mastercard, Visa ve Amazon, yorum isteğine hemen yanıt vermezken Google, PayPal ve Facebook yorum yapmayı reddetti. RBI hemen yorumda bulunmadı.


Source link